Naším patronem je Láďa Hron
Psí modlitba

Pane můj....
říká se, že jsem nejlepší přítel člověka. Je to pravda. Dělám pro tebe všechno, co mohu a umím a uctívám tě jako boha. V mých očích můžeš číst důvěru a lásku. Snažím se vracet Ti dobro, které mi poskytuješ. Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí, hlídám Ti dům, vodím nevidomé, tahám sáně, zachraňuji lidi v troskách a lavinách, pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů, pro Tvé zdraví snáším kruté bolesti v pokusných laboratořích. Milionkrát zavrtím ocáskem, abych Ti poděkoval za péči, abych Tě přivítal doma a dal Ti najevo radost. I kdyby Tě všichni opustili, já s Tebou zůstanu až do smrti. Prosím Tě, pane, abys mě ani Ty neopouštěl a nechal mě u sebe dožít ten můj psí život. Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Virtuální adopce:

Jsou mezi námi lidé, kteří milují zvířata, ale z vážných důvodů si nemohou žádné pořídit. Přesto tito lidé na srdci nosí jedno přání. Přejí si, aby mohli nějakým způsobem pomoci opuštěným smutným dušičkám v útulku.

Mohou chtít pomoci chlupáčovi, který jim prostě jen padnul do oka a byla to láska na první pohled. Nebo cítí potřebu pomoci těm, kteří to v útulku nejvíce potřebují. Například to mohou být nemocní psi, na jejichž léčbu se musí vynaložit nemálo finančních prostředků. Pejsci staří, jejichž možnost najít v útulku nový domov se rapidně snižuje (ovšem přibývá zdravotních problémů a náklady jsou čím dál vyšší). Do útulku se dostávají i pejsci ve velmi špatném zdravotním stavu, kdy je například jedinou záchranou na život pejska neodkladná operace. A právě operace jsou jednou z velmi nákladných záležitostí.

Víte, spoustu z Vás po přečtení těchto pár vět napadne jedna věc.. Proč ho neutratit? Proč to trápení neukončit? My víme proč.
Žádné, ze zvířat v útulku, se do této své situace nedostalo dobrovolně, žádné z nich si nevybralo život za mřížemi, život s bolestí, smutkem, život o samotě.. Je to člověk – ten kdo je zodpovědný za neštěstí těchto bezelstných psích a kočičích duší. Člověk je ten, kdo zvíře zavrhl a nechal ho na pospas svému osudu.

Proto mi nechceme řešit tyto věci utracením. Je to sice jednoduchý způsob, ale my chceme vše špatné těmto pejskům a kočičkám vynahradit.

Chceme jim, i kdyby na malou chvíli jejich života dopřát, aby zažila pocit, že existují i hodní lidé, že se najdou i ti, kteří rukou umí i pohladit, a ne jen uhodit. Chceme aby jejich dušička byla za všechno trápení šťastná. Chceme jim zajistit tu nejkvalitnější péči, chceme, abychom jim mohli dopřát léčbu, která jim uleví od nemoci a pomůže. Chceme pro ně najít domovy..

To jsou důvodu, proč jsme založili možnost VIRTUÁLNÍ ADOPCE Všichni naši pejsci a kočičky jsou zařazeny do virtuální adopce. Máte chuť pomoci některému z našich chlupáčků plných strachu, lítosti, smutku?

Stačí jen následující:

  • poznamenat si naše číslo účtu:43-9390260297/0100
  • vždy uvést variabilní symbol (je napsán u jednotlivých pejsků a koček), ať víme, jakému zvířátku máte zájem pomoci!!
  • prosíme, do zprávy pro příjemce nám na sebe nechte telefonický kontakt, budeme mít pro Vás dáreček za Vaší milou pomoc!
  • pak už stačí jen, nám poslat finanční příspěvek!

Nebo nám přijďte věnovat svůj příspěvek přímo do útulku, kde máme Pokladničku na pomoc opuštěným zvířátkům.

Je pro nás samozřejmostí v případě Vašeho zájmu, Vám vyhotovit smlouvu o sponzorském daru, případně jiného dokladu, ve vztahu k možnostem daňových odpisů.

Pokud budete chtít památku na Vaši pomoc pro zvířátka v nouzi, vyhotovíme Vám certifikát. (prosíme proto o uvedení telefonického kontaktu ve zprávě pro příjemce při bankovním převodu, nebo nám napište údaje na Vás emailem – celé jméno a adresa) My Vám připravíme ozdobný certifikát s poděkováním a fotkou podporovaného pejska a v zalaminované podobě Vám ho zašleme!

Dále každý pejsek a kočička bude mít na svém kotci tabulku se jmény všech lidí, kteří ho finančně podpořili!

Máte k virtuální adopci nějaké dotazy? Nebojte se nás kontaktovat, buď telefonicky, emailem, nebo osobní návštěvou v útulku. Všechny kontakty na nás naleznete v sekci Kontakty. Moc Vám za nás i za naše čtyřnohé kamarády děkujeme!!

Seznam virtuálních majitelů, kterým patří náš obdiv a slova díků:

Jméno chlupáče: Jackie
Jménem chlupáče děkujeme: Vratislav Mraček, Kateřina Vohradníková, Zuzana Štokrová, Ludmila Matuchová, Edita Hrstková, Petra Jabůrková, Josef Dobrovolný, Eva Houšková, Hana Bierová, Dominika Tlapáková, Michaela Korečková, Markéta Krejčová, Eva Poustecká, Lenka Soudková, Jolana Cellarová, Šárka Šnajdrová, L. Koubková Mráčková, Marcela Vávrová, Milada Dudová, Marian Andrejch, Hana Soudková, Markéta Pulkrabová, Martin Nováček Dis., Roman Drahoš, Lucie Kaplanová, Miroslav Holický, Barbora Ševiolová, Monika Fridlová, Jacek Morávek, Jana Scholleová, Martina Vajglová, Alena Sodomková, Radka Beránková, Šárka Odvárková, Libuše Součková, Božena Štursová

Jméno chlupáče: Riki
Jménem chlupáče děkujeme: Děkujem Všem hodným lidičkám za peněžní dary ve prospěch Riki, které se využívají na její léčení. Jsme v kontaktu s majitelem Riki a v případě potřeby dalších lékú, bude majitelům poskynuta potřebná finanční částka. Zatím se na Riki vybralo k 8.11. - 6361,- Kč, na léky byla vydána částka 4500,- Kč. Na účtu má tedy Riki 1861.- Kč. Poděkování patří zejména : pí. Zlesákové Daně, Janu Petrilákovi, Jiřímu Pánkovi, Vlčkové Elišce, Petrovi Kašparovi, Marii Zavřelové, Janě Vymětalové, Ducháčové Marii, Zdeňku Kolářovi, Martinu Doležalovi

Jméno chlupáče: Riki
Jménem chlupáče děkujeme: PODĚKOVÁNÍ... Velké poděkování patří všem hodným lidičkám, kteří přispěli na sbírku pro fenečku RIKI. Sbírka probíhala v době od 24. 8. 2012 - 30. 9. 2012. Bylo vybráno 4 450,-kč. Po dohodě s majitelkou fenečky RIKI byla celková částka dne 31. 10. 2012 odevzdaná majitelce v místě bydliště. Věříme, že penízky od Vás všech pomůžou RIKI v léčbě. Přejeme RIKI jen to nejlepší a co nejméně trápení.

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: Dobrý den všem, rádi bychom moc a moc poděkovali všem lidičkám, kteří se účastní sbírky pro fenečku Rosi. K dnešnímu dni tj. k 12.3.2013 je na účtu Rosi 14 401,- Kč a penízky stále chodí ;). Poděkování patří hlavně paní Pohořelické, Solničkové, Červenkové, Voráčkové, Šafaříkové, Maierové, Vaňkové, Fikejzlové, Kučerové, Klímová, Oškerové, Paulusové, Lichtenbergové, Soudkové, Dvořáčkové, Holíkové, Zemkové, Šteklové, Tláskalové, panu Filipi, Bieglovi, Novotnému, Dufkovi, rodině Mackových, společnosti Betty.cz a samozřejmě všem dalším, kteří sbírku sdílí a šíří do podvědomí veřejnosti. Doufáme, že jsme na nikoho nezapomněli, moc by nás to mrzelo. Sbírka samozřejmě stále pokračuje. Přidáváme fotečku Rosi z dnešního odpoledního venčení ve velkém výběhu. Rosi je neskutečně milá fenečka. Po všem co musela prožít je přátelská, mazlivá a vyžadující neustálou společnost lidí :). Krásně baští, pije a je opravdu velmi statečná. Ještě jednou Vám všem děkujeme a zítra se zase ozveme s novinkami o Rosi. Útulek Chrudim.

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: Dobrý den, přinášíme další velmi pozitivní zprávičky o fenečce Rosi a hlavně o stavu jejího účtu. Velmi nás překvapil obrovský zájem lidí, kterým není její osud lhostejný. K dnešnímu dni je na účtu 94 975,- Kč a stále přichází další a další korunky. Aktuální stav zveřejníme opět zítra. Rosinka je skvělé stvoření, trpělivé a společenské. Dnes začala vyžadovat společnost velmi hlasitými projevy ;). Zítra fenečku pro Vás nafotíme, ať vidíte jak se ji daří. Dnes čeká dalšímu příjezdu veterinární lékařky :). Velké poděkování za nás a hlavně za Rosi patří: paní Kovářová, Kracmarová, Kocourková, Braunová, Danihelková, Kabátová, Šťastná, Kopecká, Sýkorová, Vondrášková, Harbichová, Kvintová, Kurišková, Bejrová, Mudruňková, Čermáková, Katzová, Nováková, Kvasnicová, Hábová, Švarcová, Zelenková, Sypienová, Šilhavá, Bendová, Ťoupková, Hlavníčková, Sloupová, Pitáková, Koubová, Bartošová, Holubová, Matejsková, Adly, Jiřičková, Zkoumalová, Hodaňová, Hakkelová, Pittnerová, Růžičková, Vlachová, Kmentová, Hofhanzlová, Poschová, Mončeková, Příbanová, Šilberská, Žilinská, Ředínová, Staňková, Dékány, Lapačková, Martinovská, Vltavská, Teufelová, Točeková, Gregorová, Ždímalová, Kacalková, Slonková, Křivdová, Vicarová, Weissová, Janůšová, Veselá, Bláhová, Pražáková, Kissová, Hrochová, Součková, Maierová, Šumanová, Zaoralová, Šmídová, Adámková, Váchová, Marková, Nevělíková, Machoňová, Pištínková, Schwábová, Hroncová, Michalcová, Vyčítalová, Matějovská, Verner, Kadaníková, Klímová, Břenková, Burešová, Erbenová, Junková, Macáková, Mádrová, Svačinová, Kulková, Frycová, Valešová, Dugovičová, Korytová, Boháčová, Mudrová, Vojtíková, Galášová, Grimová, Štulíková, Syrůčková, Storchová, Wedlichová, Mitkovová, Marešová, Masarčíková, Mufová, Poupětová, Jičínská, Linhartová, Krejčová, Nývltová, Brodňanská, Hanauverová, Slezáková, Kalátová, Lišková, Portová, Daňhelková, Pokludová, Pešanová, Horáková; pan Hájek, Votruba, Benčič, Chyška, Šrámek, Egermaier, Semrád, Ambrož, Macháček, Horinka, Pacola, Vogel, Jiruše, Drápal, Kozelka, Krása, Bocker, Froněk, Konečký, Tobiášek, Nováček, Přikryl, Pelikán, Klásek, Kubečka, Rychnovský, Šilhánek, Matějka, Grulich, Formánek, Douda, Svoboda, Janák, Hrdlička, Kolouch, Hauptman a firmy SJ Consulting s.r.o., JO+JO s.r.o. Moc Vám za Rosinku děkujeme, brzy se ozveme. Útulek Chrudim :).

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: K dnešnímu dni tj. 14.3.2013 přispělo na fenečku Rosi téměř 1 000 dárců celkovou sumou 439 517,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli. K dnešnímu dni sbírku ukončujeme, protože finanční prostředky plně vykrjí nejen aktuální, ale i budoucí potřeby Rosi. Finanční příspěvky se pohybovali od 10 Kč do 10 000Kč. O aktuálních krocích kolem Rosi Vás budeme informovat průběžně. Ještě jednou děkujeme :)).

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: Jak jsme slíbili přinášíme aktuální stav účtu fenečky Rosi. K dnešnímu dni částka opět stoupla a to na neuvěřitelných 650 950,- Kč. Moc moc Vám všem za Rosi děkujeme a přikládáme další fotečku spokojenější Rosinky :). V nejbližší době bude zveřejněn kompletní seznam všech lidiček, kteří na fenečku přispěli. Děkujeme za trpělivost.

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: Dobrý den, k dnešnímu dni je na účtu fenečky Rosi 701 908,- Kč, i přesto že byla sbírka již ukončena dobíhají korunky. My všechny moc prosíme, nezasílejte nadále peníze na účet Rosi. Na útulku je mnoho dalších pejsků - č.účtu útulku: 43-9390260297/0100. Rosi se má dobře, je to veselá psí dáma i přes všechno svoje trápení nás ráno vítá vrtěním ocasu :)). Přes den se opět ozveme ;).

Jméno chlupáče: ROSI
Jménem chlupáče děkujeme: Dobrý den, Rosi se daří na její zdravotní stav dobře. Je veselejší, kamarádská, statečně snáší každodenní převazy a ošetřování. Paní veterinářka MVDr. Hašlová ji jezdí každý den kontrolovat. Potrava v ní mizí neuvěřitelně rychle. Pamlsky nikdy neodmítne. Pokud je venku hezky, Rosi se společně s námi prochází po výběhu. Procházky jsou malé, ale chvilka na sluníčku Rosi prospívá. Zde je seznam všech dárců, kteří přispěli na fenečku Rosi: Víchová, Kučerová, Leš, Chlumský, Štěpánková, Pechová, Blahák, Kavka, Procházková, Matějková, Slowiková, Rothová, Juříček, Čejpa, Antošová, Kozl, Koutníková, Šilar, Skalická, Kolarczyková, Kulíšek, Korešová, Havířová, Zikulová, Krutská, Horák, Nechanická, Kolman, Nábělková, Jadrníčková, Ryba, Kostern, Morcinková, Gabrlik, Trdlová, Holubová, White, Růžičková, Jarolímková, Čermáková, Vindišová, Kopecká, Vávrová, Hanzlíková, Matěchová, Klapka, Hnilo, Kačírková, Watzková, Kubáčová, Al Hamati Omar, Smitková, Jurča, Vašková, Škarda, Kršňáková, Černá, Kuchař, Hurtíková, Burian, Vodrážková, Černá, Hábová, Smutná, Plachá, Kůtková, Žák, Nováková, Kostelníková, Němečková, Záleská, Fialová, Janáková, Brůha, Nová, Zapletal, Nadílková, Černá, Rezková, Rosolová, Honzátko, Šotolová, Schulschewská, Halešová, Horáková, Patka, Hutský, Hajda, Stará, Lacina, Ondrová, Maňasová, Golawski, Vaníček, Spálenská, Trska, Zelinková, Slavíková, Schejbalová, Jiráková, Fabryová, Králíková, Sítková, Červenková, Kadlecová, Krejčí, Zbuzková, Daňková, Sibinská, Korcová, Medunová, Herberk, Kolařík, Kopal, Dandová, Svobodová, Uldrich, Maršíková, Tomášek, Zimák, Hloušek, Sodomka, Bambasová, Kalendová, Šlechta, Svobodová, Menc, Kostelková, Maxa, Lichtenberg, Krásenský, Součková, Baborová, Pechmann, Nedvědová, Polanský, Petr, Stolfová, Drábková, Siwiec, Dolak, Sliz, Bilibov, Vithaus, Zelenková, Struhalová, Stresková, Harbichová, Vasáková, Slavíková, Peňázová, Pajmová, Kořínek, Orgoň, Nedbalová, Hofman, Stibrt, Wild, Schejbal, Beranová, Janevová, Vymazalová, Culková, Dvořák, Střechová, Hejtmánková, Matysová, Lamborová, Eliášová, Trněná, Moravec, Matějka, Slesingr, Culík, Kučírková, Čermák, Hušek, Dudíková, Urbánková, Kutscher, Blažková, Sovadinová, Franc, Chudíková, Dostálová, Sodomková, Mašková, Bártová, Rafaj, Poslušný, Macurová, Obst, Etrychová, Stehlíková, Jareš, Bradáčová, Hlavničková, Votavová, Slepička, Lorenzová, Frank, Sulc, Straňáková, Máleková, Kasková, Sasko, Macháňová, Těšík, Zwettler, Andrejch, Bleha, Rydrych, Krausová, Typltová, Vávrová, Voldřichová, Horňáková, Odvárková, Blažková, Gabriel, Daněk, Krčál, Bandík, Veselá, Marethová, Walek, Veltruská, Vavřačová, Lutzová, Kadlečíková, Jírová, Volmut, Hyšková, Vávrová, Malaga, Jarošová, Čeněk, Rajal, Jůzová, Nedbal, Červená, Kučerová, Fischer, Krechlerová, Zemanová, Fábry, Oklešťková, Maštalíř, Vavřincová, Součková, Židová, Čermák, Boumová, Cibulková, Plešková, Havlíček, Čapková, Žeravíková, Plosová, Němečková, Špetlák, Herzogová, Chaloupka, Zrůstová, Skalicka, Buriánová, Laštovka, Krejčířová, Culík, Soltysová, Milek, Strouhalová, Tonini, Lempartová, Tichá, Rosenbergová, Lupačová, Pavliucová, Hodanová, Šmucrová, Mimra, Turoková, Jabůrková, Schwarzbach, Tománková, Tresler, Vaňura, Chlad, Příhoda, Poštová, Kuhová, Janeková, Sismová, Aversente, Kment, Mohrová, Bednářová, Rambousková, Volinová, Marková, Paroubek, Dvořák, Cibilic, Košťálová, Lupáčová, Kozová, Beránková, Šuppler, Svobodová, Schořálková, Kordová, Navrkalová, Keller, Vaněk, Oan, Křížová, Lauková, Bukovská, Kohoutová, Friedová, Morávek, Vladařová, Knížková, Žáčková-Šarmano, Hašová, Šarmanová, Vlárská, Prekop, Šumberová, Chaloupková, Špaček, Seemannová, Kubálek, Patlejchová, Herynková, Straková, Vasko, Stembera, Fojtů, Štíhlová, Vágner, Rychtecká, Houdková, Klcso, Junka, Zapletalová, Kubík, Lajnerová, Trbolová, Hamalová, Čonka, Kocourková, Patejdlová, Semerák, Rosenbergrová, Habada, Nováčková, Komrska, Pekárek, Strnádková, Malaník, Kučeříková, Sváchová, Jandourková, Vopelková, Bodnarová, Vafková, Burian, Melencová, Chmelar, Taliánová, Glocová, Novotná, Sedláčková, Hawlová, Srolerová, Skoupá, Horáčková, Proksová, Svoboda, Chudoba, Radková, Kličková, Jarošová, Doubková-Khýnová, Pištinková, Saffková, Dvořáková, Janeková, Krajíčková, Klicperová, Kubaštová, Václavík, Rambousková, Savková, Kopecký, Lukavcová, Hájek, Kališová, Čechmanová, Lipová, Vasilakosová, Hajn, Kohlová, Komárková, Krumel, Janus, Bednaříková, Tkáčiková, Špačková, Sysrová, Švédová, Justová, Kůtová, Broklová, Bělohlávková, Chyská, Grubner, Dvořák, Kaliňaková, Beranová, Tröstlová, Beneš, Gottwaldová, Slánská, Kárná, Hrivňáková, Maléřová, Kochová, Kuruc, Hutová, Jüttnerová, Holá, Oreský, Šlapáková, Výbora, Smetanová, Jančářová, Florová, Viktorinová, Konsel, Bobková, Křetínská, Mikulková, Vilím, Bartoš, Kučerová, Malá, Růžička, Blahutová, Hanousková, Janů, Pathyová, Rabinská, Fryntová, Oberhofner, Jonáš, Zaymlová, Adámková, Kulišková, Stibalová, Koudelka, Grolichová, Dušková, Kopecká, Poláček, Trlidová, Vondráčková, Kuncová, Landsfeldová, Chválová, Jaroš, Martinová, Švédová, Horák, Barylová, Šulc, Havelková, Šulcová, Chytilová, Baumruková, Hrubá, Šelongová, Švábová, Bendová, Machová, Bártová, vavřincová, Bartošová, Hniličková, Bedzir, Silberová, Zittová, Bočánková, Nováková, Sochorová, Staňková, Wenigová, Kotroušová, Srnec, Hůlková, Šnorová, Šášková, Vařečková, Chromec, Müllerová, Novotná, Achsová, Lachout, Václavíková, Pesar, Adamec, Brtva, Harantová, Jančářová, Pawerová, Hopová, Sekerková, Felsoci, Martínková, Jedlička, Slezáková, Sopoušková, Šintáková, Glassnerová, Coufalová, Smutný, Houžvička – Sportservis, Bořilová, Jirousová,Černá, Votýpka, Winkelhöfer, Nerodil, Senohrábek, Valešová, Moravec, Füzy, Mika, Polášková, Polínek, Boháčková, Doubravová, Jetmar, Bartesová, Brinková, Husarová, Nejezchleba, Bousová, Stanová, Jakab, Hájková, Kršňáková, Strunková, Hušek, Kubač, Navrátilová, Hrtanová, Bukač, Halasová, Smrčková, Kalužová, Al-Salmanová, Stibal, Lacina, Hlavicová, Peterková, Háklová, Kadeřávková, Krausová, Čermáková, Švehla, Rozkurz, Vejtrubová, Hrubá, Antal, Přenosilová, Garguláková, Přikrylová, Fleischmannová, Maráková, Peštová, Čechová, Brachová, Štýbnar, Ročeň, Šponarová, Patočková, Mrzenová, Duzbabová, Tihonová, Mo Ringlouq, Turkovič, Kratochvíl, Pikešová, Zelinka, Squibb, Padalík, Kovaříková, Mertová, Žídková, Hofmanová, Friedrichová, Kočisková, Sedláček, Veselý, Dolhá, Kocíšek, Münster, Mücková, Kálazi, Smítková, Chlupsová, Vaněčková, Balíková, Dulayová, Wellner,Hlobilek, Suková, Malinská, Vrbka, Nová, Vnuková, Stibalová, Černá, Vandasová, Ježková, Sedláčková, Hloucalová, Levinská, Šimůnek, Perlíková, Vašková, Sladková, Pazderková, Hammerlindl, Jarkovská, Daubnerová, Seitl, Skopečková, Bernardová, Procházková, Daňková, Rokyta, Šídová, Jakešová, Grunt, Maudrová, Dvořák, Hanzlíková, Zeman, Herrmann, Pištěková, J.S.C. Brno, Musil, Markovic, Vondráčková, Klička, Pospíšilová, Borgesová, Karel, Boudná, Nacházelová, Stejskal, Jarková, Piewaková, Štokrová, Motal, Korotvičková, Kiršnerová, Koscielak, Vašková, Kocůrková, Kyncl, Svobodová, Říha, Veselá, Králová, Šulák, Katina, Horáková, Rambousek, Rapantová, Tejcová, Štefková, Satrapová, Hrušková, Balasová, Dřípal, Navrátilová, Vítů, Janečková, Wagnerov, Březovjáková, Hájková, Khalid Al Husseini, Meixner, Kopecká, Neubertová, Ulipová, Růžičková, Nýdrle, Dorotíková, Uherková, Doležalová, Lukášová, Vlachová, Goldbergová, Gažák, Čížková, Peřinová, Macháčková, Hermanová, Prokopová, Rulíková, Stuchlík, Vaňač, Roudná, Šmákalová, Muchlová, Holá, Němečková, Miklíková, Havlíčková, Meislová, Věková, Talpová, Personová, Frošová, Nigrinová, Polová, Herudková, Prskavec, Prášilová, Kulhavá, Křížová, Blažková, Novotná, Kabátová, Trögl, Jará, Koudelková, Eliášová, Kubátová, Procházková, Pelíšková, Schejbalová, Svačinková, Veselý, Přibyl, Koubková, Novotná, Stafová, Chaloupková, Olšák, Šimečková, Jódlová, Poláková, Johanovský, Rulcová, Komárková, Maňasová, Bergová, Szabóová, Pohanková, Sedláček, Matulková, Malý, Bárta, Krejčová, Dobruská, Kouklová, Trojanová, Brandejsová, Chlumská, Koucká, Řepa, Šlechtová, Sládková, Frídlová, Ptáčková, Šímová, Turok, Vedralová, Ficzová, Bena, Veltruská, Bürger, Švestková, Mohr, Masaříková, Vítovcová, Szabo, Pešl, Šrom, Tomeňuková, Cardová, Hrabinová, Martináková, Jisová, Benešová, Košinárová, Řezníčková, Gatěk, Masná, Mečíř, Kostková, Vereš, Prokešová, Matula, Machálková, Švaříčková, Zavřel, Januška, Janovská, Roubičková, Norek, Bubeníčková, Lerchová, Dynterová, Volf, Čuchalová, Matušková, Dušek, Slezáčková, Hrabě, Knittlová, Lehkozivová, Balcar, Kyncl, Sukeníková, Donát, Pokorná, Gallettiová, Nassler, Zlatohlávková, Pantůček, Svobodová, Vodičková, Míková, Kořistová, Hubená, Koukalová, Šturc, Osvaldová, Šlehoferová, Sabacká, Götz, Francová, Chuchlerová, Filipová, Vojířová, Rychnovská, Smetanová, Mílková, Kupková, Kašík, Trojanová, Mohauptová, Lisá, Sedláková, Hartlová, Pehula, Kabrhelová, Kohoutek, Kmoníček, Smolíková, Krejcarová, Sutěková, Šupíková, Štěpánková, Uttendo, Mergerová, Dobrovolný, Kočová, Jozifová, Pecánková, Máchová, Marklová, Skalický, Bartošková, Viskot, Slavík, Kott, Přibylová, Němečková, Gilányi, Krásná, Janstová, Kábelová, Koška, Pasteliak, Kopal, Poschl, Králová, Vařeka, Lupač, Stará, Niedermayerová, Pour, Šerý, Ančinec, Etrych, Münich, Zvěřinová, Stejskal, Petr, Horáková, Sláma, Kolářová, Čech, Vopravil, Matějková, Konečná, Janočková, Zatloukalová, Jandová, Černý, Zemánková, Pitelová, Mordačík, Žákovská, Mrázková, Jošt, Jindrová, Šolcová, Voráčková, Fraňová, Kozáková, Lustig, Sekerka, Radlička, Šikula, Sytařová, Skála, Nestávalová, Jech, Dobiášová, Milec, Martinková, Kuzník, Kršňáková, Zosiak, Ungermanová, Najman, Horáková, Marková, Zahradová, Suchá, Ferchenbauerová, Timofejevová, Kalousek, Vágnerová, Kadeřábek, Brlík, Korečková, Pelánková, Jilková, Klápšťová, Pacák, Trubač, Jakubíček, Švestka, Přívozníková, Vilímová, Heimlich, Voňavková, Chlebnican, Jandová, Hřibová, Smutný, Petříková, Valentová, Rezabková, Hutka, Kábelová, Tóthová, Chmela, Hubingerová, Bugelová, Halíř, Junga, Plzová, Veselá, Foldi, Urbánek, Ráliš, Havlíčková, Kiszá, Bartáková, Marková, Míka, Fialová, Chromec, Macháč, Vochočová, Hrubý, Müllerová, Sedláček, Jírovcová, Maratová, Přikrylová, Matunová, Traxmandlová, Karešová, Chládek, Jeřábek, Makešová, Gloger, Hechtová, Zapletal, Casková, Vrchlabský, Fürstová, Zámečník, Boubínová, Lisová, Fajfr, Šilhán, Fuccillo, Srbová, Cikhartová, Fojtová, Švorčíková, Kratochvílová, Kříž, Němcová, Třasoňová, Hejlová, Beková, Cachová, Trefná, Podzimek, Svobodová, Danková, Kendereški, Venhoda, Štěrbová, Bulíčková, Hřebíčková, Doubravová, Marešová, Rampáčková, Veselá, Sniegonová, Hřebíčková, Hynek, Kouřilová, Weinert, Pospíšilová, Fialová, Štrosová, Dvořáková, Trégl, Vágnerová, Sádovská, Kostaš, Baroch, Hampejs, Hanušová, Rybnikář, Vondráčková, Toman, Drbalová, Hošová, Bolechová, Haramija, Janoušek, Poláková, Bublíková, Pšenková, Karlová, Bahner, Pospíšilová, Semerád, Osolodchenko, Reslerová, Boleslavská, Baudyšová, Orlichová, Drozdová, Kvidová, Vedralová, Šafaříková, Poláková, Opočenský, Buchnerová, Vařeková, Staněk, Dvořáková, Svobodová, Mlčoch, Balcarová, Červová, Smejkalová, Linhart, Svěchová, Rosenbaumová, Hamerský, Nevoranková, Werder, Kintnerová, Válková, Ježková, Kohoutek, Soukupová, Hlušička, Timišková, Baba, Barth, Ježková, Sýsová, Pavelková, Kollmann, Hejná, Křivohlavá, Pinterová, Kotyzová, Šimanová, Frisoufová, Nováček, Camp, Fullová, Výmola, Vepřeková, Hovorka, Veselá, Kohout, Borecká, Juráčková, Křemelová, Škorvánková, Macura, Cieslarová, Jiřičný, Venclíčková, Gavelčík, Juklová, Sedláčková, Kopotová, Hrabanková, Kunovská, Moučková, Urbánková, Heltová, Glogerová, Šindelářová, Schwarzová, Smeja, Linhová, Jurková, Hailichová, Krejčová, Barthová, Kořínková, Boháčová, Horyl, Šťastná, Valová, Balasová, Hašková, Šebková, Hoťová, Hrubá, Pechová, Loucká, Putnar, Davídek, Stehlíková, Rambousková, Haš, Stasaková, Foubík, Guthová, Hubáček, Hlaváčková, Soukupová, Sochorová, Žmolíková, Štandera, Zolmanová, Černá, Janků, Šeinerová, Faltejsková, Viktorinová, Šeda, Poklopová, Hrošová, Hellerová, Fozmerová, Makešová, Laurinová, Sagl. Kriegerová, Šinoglová, Košťálová, Chloupek, Krumphanzlová, Poruba, Příhodová, Štindlová, Svěráková, Tuček, Kulhánková, Remešová, Krejcarová, Zemancová, Studio trnka, Švehlová, Tomanová, Smutná, Duniková, Vítková, Páleník, Sedláková, Richter, Vyhnálková, Reumannová, Čížek, Chytrý, Rytinová, Klůzová, Dvořák, Tesačková, Bělonožníková, Fuksová, Hlaváček, Sálus, Trnečka, Krejčí, Hanušová, Sejna, Jung, Dušková, Beran, Suchochlebová, Pelikánová, Štočková, Zrucký, Součková, Beranová, Krollová, Dlmhosová, Kohoutová, Vavřík, Osička, Vacková, Molenová, Švec, Curinová, Kadlčíková, Uhlíř, Dejmková, Kůrová, Hrabětovi, Kovářová, Kracmarová, Kocourková, Braunová, Danihelková, Kabátová, Šťastná, Kopecká, Sýkorová, Vondrášková, Harbichová, Kvintová, Kurišková, Bejrová, Mudruňková, Čermáková, Katzová, Nováková, Kvasnicová, Hábová, Švarcová, Zelenková, Sypienová, Šilhavá, Bendová, Ťoupková, Hlavníčková, Sloupová, Pitáková, Koubová, Bartošová, Holubová, Matejsková, Adly, Jiřičková, Zkoumalová, Hodaňová, Hakkelová, Pittnerová, Růžičková, Vlachová, Kmentová, Hofhanzlová, Poschová, Mončeková, Příbanová, Šilberská, Žilinská, Ředínová, Staňková, Dékány, Lapačková, Martinovská, Vltavská, Teufelová, Točeková, Gregorová, Ždímalová, Kacalková, Slonková, Křivdová, Vicarová, Weissová, Janůšová, Veselá, Bláhová, Pražáková, Kissová, Hrochová, Součková, Maierová, Šumanová, Zaoralová, Šmídová, Adámková, Váchová, Marková, Nevělíková, Machoňová, Pištínková, Schwábová, Hroncová, Michalcová, Vyčítalová, Matějovská, Verner, Kadaníková, Klímová, Břenková, Burešová, Erbenová, Junková, Macáková, Mádrová, Svačinová, Kulková, Frycová, Valešová, Dugovičová, Korytová, Boháčová, Mudrová, Vojtíková, Galášová, Grimová, Štulíková, Syrůčková, Storchová, Wedlichová, Mitkovová, Marešová, Masarčíková, Mufová, Poupětová, Jičínská, Linhartová, Krejčová, Nývltová, Brodňanská, Hanauverová, Slezáková, Kalátová, Lišková, Portová, Daňhelková, Pokludová, Pešanová, Horáková; pan Hájek, Votruba, Benčič, Chyška, Šrámek, Egermaier, Semrád, Ambrož, Macháček, Horinka, Pacola, Vogel, Jiruše, Drápal, Kozelka, Krása, Bocker, Froněk, Konečký, Tobiášek, Nováček, Přikryl, Pelikán, Klásek, Kubečka, Rychnovský, Šilhánek, Matějka, Grulich, Formánek, Douda, Svoboda, Janák, Hrdlička, Kolouch, Hauptman a firmy SJ Consulting s.r.o., JO+JO s.r.o., Pohořelická, Solničková, Červenková, Voráčková, Šafaříková, Maierová, Vaňková, Fikejzlová, Kučerová, Klímová, Oškerová, Paulusová, Lichtenbergová, Soudková, Dvořáčková, Holíková, Zemková, Šteklová, Tláskalová,Filipi, Biegl, Novotný, Dufek, Mackovi, Betty.cz. Na Rosinku přispělo necelých 1500 lidiček. My jim velmi za Rosi děkujeme. K dnešnímu dni tj 22.3.2013 je na účtu Rosinky 742 799 Kč. Brzy se zase ozveme s aktuálnější lékařskou zprávou od veterinární lékařky útulku :)).

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: Po delší odmlce se opět hlásíme s novými zprávičkami o Rosince. Přikládáme fotečku, jak si vychutnává pamlsek v pelíšku ;). Rosince se daří lépe a lépe, do konce týdne zveřejníme novou lékařskou zprávu od paní doktorky, která Rosinku chválí, je to statečná a silná fenečka. Rosinka je živel, vyžaduje neustálou společnost pracovnic útulku a velmi ráda, pokud to počasí dovolí, skotačí ve velkém výběhu :)). Stále je krmena vícekrát denně menším množstvím granulek, krásně přibírá na váze a dělá nám všem velkou radost. Jen pro připomenutí, k Rosi je vstup zatím zakázán. K dnešnímu dni tj. k 3.4.2013 bylo na Rosinku vybráno 756 129,15,- Kč, za veterinární péči byla paní doktorkou vystavena faktura za 10 780,- Kč. Na účtu tedy zbývá 745 349,15,- Kč. Vše k nahlédnutí na útulku. Léčba samozřejmě stále pokračuje, Rosinka dostává antibiotika a dvakrát denně jí je převazována rána. My se opět se ozveme s dalšími informacemi, jak o Rosince, tak i stavu jejího účtu :)). Útulek Chrudim.

Jméno chlupáče: Rosi
Jménem chlupáče děkujeme: Dobrý den všem, jsme zde opět s novými zprávičkami o Rosince. Rosi se daří lépe, což je znát i z foteček. Až budeme mít novou lékařskou zprávu, samozřejmě ji zveřejníme. Rosinka je krmena stále 3x denně po menších dávkách namáčenými granulkami, při příjmu do útulku vážila 17,3 kg, k dnešnímu dni tj. k 29.4.2013 je její váha 24,3 kg ;). Před pár dny začala Rosinka hárat, takže je na útulku veselo ;)).Dále jsou jí podávána antibiotika, každý den převazována rána a dojíždí za ní veterinární lékařka. Co se týká finanční pomoci pro Rosi, jak již psal pan Kopecký, penízky pomůžou i jiným zvířátkům. K dnešnímu dni tj. 29.4.2013 byli zaplaceny faktury za léčbu Rosinky, další faktury jsou na cestě, o nichž budeme informovat. Dále byla poskytnuta finanční pomoc ve výši 9 200 Kč paní Charousové. Fenečce Riki, která trpí cushingovým syndromem a pochází z bývalého útulku Alík, byly zaplaceny léky ve výši 2 350 Kč. A dne 26.4.2013 bylo zasláno 30 000 Kč na účty útulku v Podlíšťanech a v Heřmanově Městci. Vše k nahlédnutí na útulku. Léčba samozřejmě stále pokračuje a my se opět se ozveme s dalšími informacemi, jak o Rosince, tak i stavu jejího účtu :)). K Rosi je vstup stále veřejnosti veterinární lékařkou zakázán. Zájemce o Rosinku prosíme o zaslání jejich jména, bydliště a telefonního čísla na e-mail: utulek@tschrudim.cz ;). Budoucí majitele fenečky Rosi budeme pečlivě vybírat. Děkujeme za pochopení. Přejeme pěkný den, Útulek Chrudim.