Naším patronem je Láďa Hron
Psí modlitba

Pane můj....
říká se, že jsem nejlepší přítel člověka. Je to pravda. Dělám pro tebe všechno, co mohu a umím a uctívám tě jako boha. V mých očích můžeš číst důvěru a lásku. Snažím se vracet Ti dobro, které mi poskytuješ. Stárnu vedle Tebe a Tvých dětí, hlídám Ti dům, vodím nevidomé, tahám sáně, zachraňuji lidi v troskách a lavinách, pomáhám dopadnout zločince, bavím lidi v manéžích cirkusů, pro Tvé zdraví snáším kruté bolesti v pokusných laboratořích. Milionkrát zavrtím ocáskem, abych Ti poděkoval za péči, abych Tě přivítal doma a dal Ti najevo radost. I kdyby Tě všichni opustili, já s Tebou zůstanu až do smrti. Prosím Tě, pane, abys mě ani Ty neopouštěl a nechal mě u sebe dožít ten můj psí život. Budu Ti za to vděčný a věrný jako nikdo na celém světě.

Postup svěření psa či kočky do péče:

Navštivte útulek v době, kdy se Vám můžeme věnovat (viz kontakty, otevírací doba)

Pracovník útulku s Vámi prokonzultuje Vaši představu o zvířeti, které máte v plánu si pořídit. Bude se Vás dotazovat na vzhled, velikost, věk a povahu psa, kterou preferujete. Bude se zajímat o to, jak bude pejsek bydlet (zda – li bude v bytě, či na zahradě u domku). Samozřejmě ho bude zajímat, zda-li máte děti, další informace o rodině atd. Jsou to všechno velmi cenné a důležité informace pro co nejlepší výběr nového čtyřnohého kamaráda.
Po takovémto rozhovoru Vám pracovník útulku nabídne konkrétní zvíře..

Několik základních pravidel pro svěření psa do péče:

  • zvíře si může osvojit pouze osoba starší 18 let
  • osvojit zvíře si může pouze osoba s trvalým pobytem na území České republiky
  • svěření do péče se řídí potřebami konkrétního zvířete
  • zvíře, které je zvyklé žít celý život v bytě, nemůže být vydáno k celoročnímu pobytu venku
  • pro psy s problematičtějším chováním platí zvláštní řežim výdeje (větší zkušenosti, více návštěv zájemce, společné vycházky, postupné zvykání atd..)
  • zvíře z útulku si musí vyzvednou osobně sám budoucí majitel!!! (z útulku si nelze osvojit psa či kočku pro někoho, komu to dáte jako dárek)

Osvojitel osobně podepisuje smlouvu o svěření psa do péče!!

Jak se připravit na vše, když si chci osvojit psa?

Příprava doma:

Zde toho asi není třeba se hodně rozepisovat. Nutné je, aby zvíře mělo svůj pelíšek(klidně po domě či bytě několik pelíšků), dostatek hraček, pitnou vodu k dispozici po celý den, bylo by dobré zůstat se zvířetem první den až dva dny doma a pomoci mu ve zvykání si na nový domov. Na zvíře nespěchejte, musí si vše očuchat, okoukat. Vše je pro něj nové a je to v jeho životě další změna, tak je opatrnější než jiná zvířata..

Pouze na krmení se dohodněte v útulku, nedoporučujeme z minuty na minutu změnu ve stravování. Informujte se v útulku, čím bylo zvíře krmeno a buď u krmiva zůstaňte a nebo měňte postupně a pomalu, ať to pro psa či kočku není velký šok a ať se vyvarujete například průjmům či jiným zdravotním problémům.

Co s sebou do útulku?

Je nutné, aby si s sebou budoucí pán vzal platný občanský průkaz a obojek s vodítkem (popřípadě košík) Pokud z útulku pojedete autem, doporučujeme poprosit někoho, zda-li by mohl jet s vámi, přeci jen pro zvíře je každá cesta stres (pro některá zvířata více, pro některá méně). Může Vám s ním pomoci, může ho po cestě uklidňovat.

Proč psa z útulku?

Z nějakého neznámého důvodu se někdy lidé domnívají, že pes z útulku je něco jako odpad, nechtěné zboží, zboží bez hodnoty…
To je ale obrovský omyl! Odpadem by se dali nazvat lidé, kteří se pejska či kočky zbavují pořád odpornějšími způsoby. Zvířátka v útulku jsem úplně normální, pouze mají za sebou těžší život, způsobený smůlou na své bývalé majitele.

Chcete raději štěně, nebo dospělého psa?

Toto je volba na každém z Vás, jen se, prosíme, dopředu nad tímto pečlivě zamyslete! Pokud si z útulku berete dospělého psa, pracovníci v útulku jsou schopni Vám velice přesně zhodnotit jeho povahu, dokáží Vám popsat, jak pes reaguje v různých situacích.

Pokud si z útulku berete štěňátko, v tu chvíli se Vám samozřejmě jeví jako roztomilé, od kterého ani nečekáte nic špatného. Jenže každé štěňátko má zděděnou určitou povahu a vlohy, které ve štěněcím věku ještě nemusí být zřejmé. Vemte si štěndo, ano, ale rozmyslete si, zda-li máte dostatek času na to, věnovat se výchově, náročnější péči (stírání loužiček, trpělivost při pohledu na další rozkousanou botu…)

A zvažte své možnosti! Chceme pouze, aby se umísťovali správní psi do správných rukou!! Je to dobré pro samotné zvíře i pro jeho majitele!

Přemýšlejte!

Mnoho lidí vybírá v životě očima a nepřemýšlí. Známe to asi všichni: je to hezké, a proto to chci. Máme na Vás prosbu, moc prosíme, nevybírejte očima, nekoukejte na vzhled, dávejte přednost povaze. Povaha je totiž mnohem důležitější. Zvíře se stane součástí Vaší rodiny, součástí Vašeho života. NENÍ TO OKRASNÝ PŘEDMĚT A DOPLNĚK DO BYTU!!!

Utvořili jste si po přečtení těchto informací nějakou představu o tom, jakého byste chtěli pejska či kočku?
Přijďte nás navštívit!

Pokud víte, co chcete, jistě nebudete čekat moc dlouho a brzy se dočkáte kamaráda, jakého jste si celý život přáli!!